Dnes je streda, 25.5. 2016

Moslimovia prenasledujú kresťanov aj v Európe

Islamská nevraživosť voči kresťanom ostáva rovnaká. Tak ako sú štvaní v krajinách s moslimskou väčšinou, tak aj v Európe pokračuje ich prenasledovanie - často moslimami - utečencami, ktorým bolo povolené u nás zostať.

foto301

V roku 2012 Nick Fagg pre DAILY MAIL napísal článok o vyčíňaní moslimských sýrskych rebelov proti kresťanom v Sýrii. Článok sa volal “Syria rebels ‘beheaded a Christian and fed him to the dogs’ as fears grow over Islamist atrocities”. V ňom Nick Fagg s hrôzou popisoval, ako moslimskí sýrski rebeli hádžu kresťanov ako potravu psom.

Pred pár dňami Raymond Ibrahim z GATESTONE INSTITUTE publikoval štúdiu “How Obama Ushered in the New Age of Christian Martyrdom” o Obamovej zodpovednosti za genocídu kresťanov na Blízkom Východe.

“Ako ste to mohli dopustiť?” Táto otázka sa vinie celým článkom.

Za genocídu kresťanov na Blízkom východe nesie zodpovednosť Západ; nesie ju bezvýhradne a nezmazateľne.

Je paradoxom, že civilizácia, ktorá sa hrdí tým, že jeden z jej pilierov je kresťanský, kresťanov vo svete dávno opustila a spustila tak jednu z najväčších novodobých tragédií, ktorá je plná utrpenia. Konflikt medzi kresťanmi a moslimami z Blízkeho východu sa presunul vďaka imigračnej kríze do Európy.

Uprostred Európy tak nájdeme živé svedectvo o tom, že Európe už dávno na vlastnej identite nezáleží a jedného zo svojich základných pilierov sa vzdala. Vlády v Európe, indoktrinované novodobým pohanstvom neomarxistického konceptu “univerzality ľudských práv,” dnes v mene tohoto ideologického konceptu pravdu z utečeneckých táborov bagatelizujú, jej ohlasovateľov spoločensky marginalizujú a verejný diskurz o imigračnej kríze sa usilujú všemožne cenzurovať.

Nasledujúci text Raymonda Ibrahima o prenasledovaní kresťanov v utečeneckých táboroch je mementom:

Prenasledovanie kresťanov v utečeneckých táboroch a na Západe moslimskými imigrantmi 

 • Konvertuj, alebo zomri” – graffiti na stene reštaurácie v meste Gothenburg, Švédsko

 • “Silno veriaci moslimovia v utečeneckých centrách hlásajú, že kdekoľvek sú oni, tam je aj šária” – Gottfried Martens, pastor v južnom Nemecku

 • Máš na sebe kríž – v tom prípade si kresťanská k*rva. Vieš čo robíme s ľuďmi ako ty? Ukameňujeme ich (k smrti)“ – moslimovia sa vyhrážajú kresťanom v Dánsku, zdokumentované televíznou stanicou TV2

 • Kresťanská rodina v Británii, ktorá bola terčom útokov, tvrdí, že polícia aj cirkev v Británii jej nezvládla poskytnúť zmysluplnú pomoc, kedže by mohlo ísť o problém náboženskej nenávisti

 • Kresťania v Európe sú prenasledovaní moslimami na miestach, kde je moslimská majorita populácie

 • Ako počet moslimov narastá, tak pribúdajú aj ich požiadavky – ich asimilácia v Európe ide na úkor domácich obyvateľov

 • “Predtým, než budeme prezentovať jednotu s moslimami, nech najprv začnú rešpektovať našu civilizáciu a kultúru” – Guiseppe Berlin, člen mestskej rady mesta Cinisello Balsamo v Taliansku.

Sicílska polícia vydala správu, že v apríli tohto roku bolo aspoň 53 kresťanov vyhodených cez palubu, keď prechádzali z Líbye do Talianska. Motívom bolo kresťanské vierovyznanie utečencov oproti moslimským utečencom – islamistom, ktorí boli rovnako na palube člna.

Ďalšia správa cituje chlapca, ktorý sa modlil ku kresťanskému bohu na lodi a to pobúrilo moslimov tak, že mu povedali, nech prestane, lebo “Tu sa modlí len k Alláhovi”Následne to moslimských imigrantov rozzúrilo, a podľa tvrdení ďalšieho svedka začali zvolávať hlasito “Allahu Akbar!” a začali hádzať kresťanov do vody.

Aj keď sa kresťanskí imigranti dostanú do Európy, ich prenasledovanie pokračuje ďalej.

Podľa správ z 30. septembra sú v nemeckých utečeneckých centrách kresťania šikanovaní (tu).

Keďže v týchto centrách je moslimská väčšina, tak tam vládne právo šárie, vďaka čomu sa kresťanskí utečenci stávajú terčom útokov. Ešte horšie sú na tom kresťania, ktorí konvertovali na kresťanstvo z islamu. Podľa šaríje majú moslimovia dovolené ich zabiť.

Títo kresťanskí utečenci majú 100%-tnú šancu, že ich napadnú“, tvrdí Gottfried Martens, pastor v južnom Nemecku.

foto301 imigrantomosl22

V roku 2014, ukázal portál Die Zeit (tu) svetu atmosféru a zastrašovanie v utečeneckých centrách. Kresťania sú moslinskými imigrantmi zastrašovaní a označovaní ako “prasce“ a majú obmedzený prístup do komunitnej vývarovne v utečeneckom tábore.

Polícia tvrdí, že zákroky v centrách sú na zlomovom bode a stále stúpa počet konfrontácii s moslimskými utečencami. Situácia sa nelíši ani v iných častiach Európy.

Minulý utorok v Gothenburgu (Švédsko) Markus Samuelsson, ktorý má asýrske korene, našiel na stenách svojej reštaurácie graffiti s džihádistickým textom (tu).

Convert-or-die

Tieto graffiti obsahovali nápisy ako “Konvertuj alebo zomri“ alebo “Kalifát je tu“. Zároveň našiel na svojej reštaurácii aj znak ن , ktorý znamená N ako Nasara, teda Kresťan. Tieto znaky sú súčasťou označovania kresťanských domov a podnikov pred útokmi, ktoré sú na nich smerované.

Správa z júla ukázala svetu, ako sa moslimovia správajú k svojim kresťanským spolu-utečencom.

Moslimovia – opísaní ako ‘’fundamentalistickí islamisti’’ – bývajú v tých istých zariadeniach (tu) ako kresťanskí utečenci. V Nemecku bolo kresťanom povedané, aby sa nepribližovali k moslimským zónam a aby nenosili kríže na krku.

Po nekonečnom vyhrážaní a šikane sa kresťanskí utečenci zdvihli a odišli z utečeneckého centra, keďže sa báli o svoju vlastnú bezpečnosť.

V Dánsku podľa výsledkov štúdií (tu), ktoré boli zhotovené minulý rok, vyplynulo, že kresťanskí utečenci sú opakovane vystavovaní od nadávok až po fyzické násilie. Toto ohrozovanie je spôsobované moslimskými utečencami a to len preto, že konvertovali z islamu na kresťanstvo. Len osemročný chlapec, ktorý je kresťan, bol opakovane šikanovaný a bitý staršími chlapcami, ktorí vyznávali islam. Skončilo to tak, že chlapec musel zmeniť školu. V inom prípade moslimskí chlapci narušili stabilitu bicykla tak, že kresťanský utečenec z neho spadol a zlomil si obe ruky.

Vyjadrenie Nielsa Eriksena Nymana, ktorý viedol túto štúdiu:

‘’Určite sú aj ďalšie prípady než tie, o ktorých počujeme v správach a v kostoloch. Nerád to hovorím, ale mám strach, že niektoré utečenecké centrá sa k tomuto problému obracajú chrbtom. Tento prístup a mechanizmus je pre utečencov nezdravý. Odmietam podporovať islamofóbiu, ale máme tu veľmi vážny problém.”

Zdá sa, že nakoniec je pravda to, že nielen kresťanskí utečenci sú terčom útokov, ale aj dlhoroční rezidenti z Blízkeho východu, ktorí konvertovali.

V dánskych mestách, kde majú niektoré časti mesta moslimskú majoritu, kresťania, ktorí konvertovali zažívajú denne verbálne útoky, osočovanie a v niektorých prípadoch aj násilie, uvádza dánska televízia TV2.

Kresťanka ‘’Jojo”, ktorá sa narodila v Dánsku a jej rodičia pochádzajú z Libanonu, vraví, že niekedy ju moslimovia obklopia a šikanujú (tu). Keď si jeden z nich všimol, že má na krku krížik, povedal: ‘’No, máš na sebe krížik, to znamená že si kresťanská k*rva. Vieš čo robíme ľudom ako ty? Vieš to? Bola by si ukameňovaná (na smrť). ‘’

Iná kresťanská žena, ktorej korene siahajú až do Iránu, sa rozpomínala na nadávky smerované na ňu a jej syna, keď prechádzali moslimskými časťami mesta. Problémom pre ňu je to, že nenosí hijab. Vraví: “Z môjho syna si neustále robia srandu, dávajú mu hlavne prezývky. Mne tiež vravia rôzne veci, napríklad neveriaca, nechutná kresťanka. Vravia mi, že by som mala byť ukameňovaná na smrť. Môjho syna zase zbili na autobusovej zastávke. Kričali po ňom sviňa, špinavý zemiak (slang pre Dánov) a ty a tvoja matka by ste mali zomrieť. (tu)

Podobne v Anglicku (tu), pakistanský muž, jeho žena a ich 6 detí trpia “vďaka” ich moslimským susedom, ktorí sa k nim správajú ako k rúhajúcim.

Ich jediným hriechom bolo to, že konvertovali na kresťanstvo pred dvadsiatimi rokmi. Napriek tomu, že ich napádajú na ulici, rozbíjajú im okná na aute a sú pod paľbou vajec na ich dom, polícia a anglikánska cirkev zlyhala pri poskytovaní akejkoľvek pomoci a sú neochotní riešiť problém ktorý má príčinu v náboženskej nenávisti.

Rodina sa plánuje presťahovať z mesta do Bradfordu, do “bielej“ časti mesta, aby unikli nenávisti od moslimov. Nissar Hussain, otec rodiny, povedal: “ Naše životy boli sabotované, takéto veci by sa v Spojenom kráľovstve nemali diať. Žijeme v slobodnej demokratickej spoločnosti, a to, čo sa nám deje, je odporné.”

Iní utečenci, ktorí konverovali, sú naspäť “presvedčení” na islam. Minulý rok na Novom Zélande (tu) sa kamaráti jedného utečenca zo Saudskej Arábie báli, že bol unesený a odvlečený späť do Saudskej Arábie, kde je protizákonné prestúpiť na iné náboženstvo.

Ich priateľ Daniel prišiel pred piatimi rokmi vďaka saudsko – arabskému štipendiu. Konvertoval na kresťanstvo a požiadal o azyl. Dostal utečenecký status, keďže sa nemohol vrátiť do Saudskej Arábie. Vravel kamarátom, že sa bojí o svoju bezpečnosť a že ho unesú späť na Blízky východ. Podľa týždenníka Sunday Star-Times ho jeho kamaráti videli poslednýkrát v spoločnosti dvoch arabských mužov. Veria, že ho uniesli späť do Saudskej Arábie. Podozrenie padlo na agentov alebo jeho rodinu v Saudskej Arábii. V minulosti sa táto situácia stala už neraz a nielen na Novom Zélande. V jednom prípade sa stalo, že konvertovaný bol unesený a v Saudskej Arábii bol pod hrozbou trestu smrti prinútený konvertovať naspäť.

Aj v iných oblastiach Európy, ktoré sú silno kresťansky založené, boli zaznamenané útoky “utečencov.“

TALIANSKO

V máji jeden žiak s africkým pôvodom zaútočil na 12-ročné dievča (tu) len preto, že malo na krku krížik. Tomuto útoku predchádzalo sústavné šikanovanie a vysmievanie, ktoré nakoniec vyústilo k tomuto incidentu. Polícia ho z ničoho neobvinila, keďže ešte nebol trestne zodpovedný.

10. mája, v nedeľu, prerušila skupina mladých moslimských imigrantov nedeľnú omšu zasvätenú Pannej Márii. Kričali po kresťanoch nadávky (tu) a vyhrážali sa im, keď prechádzali okolo islamského kultúrneho centra v meste Conselice (tu), ktoré sa nachádza v južnej časti Talianska. Približne 100 katolíkov, medzi nimi aj malé deti, mali prijať prvé sväté prijímanie.

Na Nový rok, 67-ročný muž, ktorý bol videný, ako si odriekava verše z Koránu, použil železnú tyč na 5 sôch, ktoré vyobrazovali Pannu Máriu, Jozefa a malého Ježisa. Boli veľmi poškodené. Zároveň zničil oltár a krstiteľnicu v kostole Santa Maria Assunta v meste Cles, Trentino (tu).

9. januára, v kaplnke Sv. Barnabáša v Perugii, bol muž, ktorý sa modlil s fotkou v ruke. Je predpoklad, že to bol niekto, koho mal rád, no v tom piati ľudia, ktorí boli zo severnej Afriky, na neho zaútočili. Jeho opis situácie znel: “Ako prvú vec, čo spravili, bolo to, že mi vytrhli fotku z rúk. Potom si ventilovali nenávisť na podobizni Panny Márie. Celú sochu rozbili na kúsky a potom sa na ňu vymočili.”

17. januára bol zničený kríž v obci Cinsello Balsamo neďaleko mešity (tu). Starosta obce, Giuseppe Berlin, si nedával servítky pred ústa pri identifikovaní vinníkov. “Predtým, než ukážeme jednotu s moslimami, trvajme na tom, aby rešpektovali našu civilizáciu a kultúru. Nemali by sme zmenšovať dôležitosť určitých signálov, musíme sa zobudiť teraz alebo naše deti budú znášať dôsledky tejto nebezpečnej a nekontrolovanej islamskej invázie.”

Islamská nevraživosť voči kresťanom ostáva rovnaká. Tak ako sú štvaní v krajinách s moslimskou väčšinou, tak aj v Európe pokračuje ich prenasledovanie – často moslimami – utečencami, ktorým bolo povolené u nás zostať.

Podľa toho, čo nazývame ‘’islamská vláda čísel’’ – čo znamená, že ako rastie počet moslimov, tak rastú aj ich požiadavky. Asimilácia v Európe, európska civilizácia a kultúra idú na vedľajšiu koľaj.

Milióny moslimov nebudú v blízkej budúcnosti limitované vo vyjadrovaní svojej nenávisti voči kresťanom. Teraz si vybíjajú zlosť na cintorínoch alebo na neživých sochách. Skôr, či neskôr bude tzv. lov na kresťanov ešte silnejší než doteraz. Presne takto sa “moslimský svet” – ktorý sa nachádza v krajinách, ktoré boli pôvodne kresťanské – stáva skutočnosťou.

Čítajte tiež:
USA vydierajú Irak, aby v boji proti Islamskému štátu nespolupracoval s Ruskom

Peter Králik, Alex Adamecký pošli na vybraliste.sk

KV, GATESTONE INSTITUTE

Najčítanejšie
 1. BORIS KOLLÁR: Podľa mňa sa Rakúsko po voľbách ocitlo na križovatke a ani Slovensko nie je v bezpečí (8510)
 2. Komentár Juraja POLÁČKA: Kto je vlastne Ján Budaj? A pre koho pracuje? Alebo kto preňho pracuje… (5256)
 3. KOMENTÁR JÁNA ZAVACKÉHO: Niečo nás tlačí k rozvratu a vojne. – 2.časť (4837)
 4. Brániť suverenitu nie je vec nacionalizmu, ale zdravého rozumu (3869)
 5. Václav Klaus ml.: Prof. Drsc. Ing. et Mgr., paní učitelka Míla, CSc., PhD. (2645)
 6. Kiska v Istanbule: Slovensko zdvojnásobí finančné prostriedky na humanitárnu pomoc (2262)
 7. L. Nicholsonová opäť navrhuje bezplatné dobrovoľné sterilizácie (1810)
 8. Erdogan: Ak sa nezruší vízová povinnosť, Turecko zablokuje dohodu s EÚ (1184)
 9. Ďalšia pomoc pre Grécko bude mať hodnotu 10,3 miliardy eur (1020)
 10. Boris Kollár: Rok ticha v reforme verejnej správy ESO (1007)
 1. Kiska v Istanbule: Slovensko zdvojnásobí finančné prostriedky na humanitárnu pomoc (14047)
 2. Brániť suverenitu nie je vec nacionalizmu, ale zdravého rozumu (11536)
 3. BORIS KOLLÁR: Podľa mňa sa Rakúsko po voľbách ocitlo na križovatke a ani Slovensko nie je v bezpečí (8512)
 4. Novým rakúskym prezidentom je podľa odhadov kandidát FPÖ N. Hofer (8297)
 5. Boris Kollár: Rok ticha v reforme verejnej správy ESO (5302)
 6. Komentár Juraja POLÁČKA: Kto je vlastne Ján Budaj? A pre koho pracuje? Alebo kto preňho pracuje… (5256)
 7. KOMENTÁR JÁNA ZAVACKÉHO: Niečo nás tlačí k rozvratu a vojne. – 2.časť (4837)
 8. Slovensko môže prijať pracovníkov z tretích krajín, pripúšťa Richter (3666)
 9. Viac ako dve tretiny Nemcov sú za sankcie voči štátom odmietajúcim migrantov (2997)
 10. Václav Klaus ml.: Prof. Drsc. Ing. et Mgr., paní učitelka Míla, CSc., PhD. (2737)
 1. Novým rakúskym prezidentom je podľa odhadov kandidát FPÖ N. Hofer (20977)
 2. Kiska v Istanbule: Slovensko zdvojnásobí finančné prostriedky na humanitárnu pomoc (14047)
 3. Dnes skončila Ficova česť (13742)
 4. Brániť suverenitu nie je vec nacionalizmu, ale zdravého rozumu (11536)
 5. Ministerstvo vnútra si objednalo poradenské služby za 1,5 milióna eur (9900)
 6. Krajniak: Chudoba Rómov je dôsledkom ich nesprávneho a asociálneho správania (8577)
 7. BORIS KOLLÁR: Podľa mňa sa Rakúsko po voľbách ocitlo na križovatke a ani Slovensko nie je v bezpečí (8512)
 8. KOMENTÁR JÁNA ZAVACKÉHO: Niečo nás tlačí k rozvratu a vojne. – 1.časť (8001)
 9. Slovensko môže prijať pracovníkov z tretích krajín, pripúšťa Richter (7911)
 10. Maďarsko i Poľsko si zaslúžia viac úcty od Spojených štátov (7305)
Facebook