Dnes je streda, 1.6. 2016

Olympijský hokejový výber SR otočil duel s Francúzskom, vyhral 2:1

Tím vedený trénerom Petrom Oremusom síce prehrával od 16. minúty po góle Eliota Berthona, no dokázal skóre otočiť.

sport

Olympijský hokejový výber Slovenska úspešne vstúpil do turnaja Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Innsbrucku, keď vo svojom úvodnom vystúpení zdolal reprezentáciu Francúzska 2:1. Tím vedený trénerom Petrom Oremusom síce prehrával od 16. minúty po góle Eliota Berthona, no dokázal skóre otočiť, keď na konci druhej tretiny vyrovnal Andrej Kudrna a v 46. minúte strelil víťazný gól Peter Galamboš.

Až sedem slovenských hráčov absolvovalo vo štvrtok premiéru v reprezentácii – obrancovia Andrej Hatala, Denis Rehák, útočníci Radoslav Macík, Jozef Tibenský, Lukáš Paukovček, Branislav Rapáč a Václav Stupka. Druhý duel na podujatí odohrá Olympijský výber SR v piatok o 20.20 h, keď narazí na domáci výber.

Euro Ice Hockey Challenge 2016

Francúzsko – Olympijský výber SR 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 16. Berthon (Manavian, Claireaux) – 38. Kudrna (Hatala), 46. Galamboš (Rehák, Tibenský). Rozhodovali: M. Nikolic, K. Nikolic – Schauer, Seewald (všetci Rak.), vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 300 divákov.

Zostavy

Francúzsko: Quemener – Hecquefeuille, Besch, Beron, Chakiachvili, Manavian, Trabichet, Janil – Fleury, Ritz, Desrosiers – Kara, Claireaux, Berthon – Perret, Henderson, Lamperier – Gaborit, Raux, Rech – Douay

Olympijský výber SR: Baroš – Štajnoch, Kozák, Kubka, Rosandič, Hatala, Deyl, Rehák, Holenda – Macík, Zigo, Puliš – Majdan, Paukovček, R. Rapáč – B. Rapáč, Kudrna, Gašparovič – Tibenský, Galamboš, Stupka

Úvod stretnutia priniesol vyrovnaný hokej, v ktorom sa hra rýchlo prelievala z jednej strany klziska na druhú, pričom najmä v strednom pásme si oba tímy po chybách vymieňali puk. Po vylúčeniach Ziga a Tibenského sa musel slovenský výber dvakrát brániť vo štvorici a hoci ho súper zatlačil, oslabenia zvládol. Brankár Baroš prvýkrát inkasoval až v 16. minúte, keď ho počas vyrovnaného hráčskeho stavu prekonal Berthon. Ďalšie minúty patrili Francúzom, ktorí v prvej tretine prestrieľali Slovákov 14:8. V druhej časti hráči v bielych dresoch pridali a začali si vytvárať šance. Svoju aktivitu korunovali v 38. minúte, keď sa dostali do prečíslenia 3 na 2 a po prihrávke Hatalu trafil Kudrna spomedzi kruhov presne do horného rohu Quemenerovej bránky – 1:1. Hralo sa pomerne čisto, o kvalitnej hre olympijského výberu v prostrednom dejstve svedčil pomer striel 15:12 v jeho prospech. Aj v tretej dvadsaťminútovke sa hralo podľa slovenských nôt. V 46. minúte dokonal obrat Galamboš, ktorý po asistencii Reháka prekonal Quemenera a upravil na 2:1 pre SR. “Les Bleus” sa pripravili o záverečný tlak, keď necelé tri minúty pred koncom putoval za faul lakťom na trestnú lavicu Chakiachvili. Slováci si už tesný náskok ukontrolovali a slávili úspešný turnajový vstup.