Dnes je štvrtok, 26.5. 2016

Proimigračná propaganda sa zrútila 10: Koniec Európy, ako sme ju poznali

Je čoraz zrejmejšie, že EÚ imigračnú krízu nezvláda a nezvládne. Výsledkom je chaos a zároveň bude imigračná kríza využitá na ešte väčšie posilnenie právomocí EÚ, odobratie kompetencií z národných štátov a obmedzenie individuálnej občianskej slobody. Koniec Európy, tak ako sme ju doteraz poznali, prichádza.

EBE 15 Gevgelija - Na snímke migranti èakajú na vlak do Srbska v macedónskom meste Gevgelija 23. júla 2015. Macedónsko sa stalo hlavným tranzitom pre tisíce afrických migrantov z Grécka do Srbska. FOTO TASR/AP
In this photo taken on Thursday, July 23, 2015 migrants from Middle East, Asia and Africa wait to board a train to Serbia at the railway station in the southern Macedonian town of Gevgelija. Macedonia has become a major transit route for thousands of Middle Eastern and African refugees and migrants who cross over from Greece and then continue into Serbia. At least 25 have been killed by trains since January as they walked on railway tracks. Many others are robbed by criminal gangs. (AP Photo/Boris Grdanoski)

Zhrnutie udalostí v imigračnej kríze za október 2015 podľa Soeren Kern a American Thinker:

 1. “Importujeme islamský extrémizmus, arabský antisemitizmus, národné a etnické konflikty a rozdielne vnímanie spoločnosti a zákonov.“ – z uniknutého nemeckého dokumentu (tu)
 2. “Musí byť zrozumiteľné, že musia existovať limity a kvóty pre imigrantov – nemôžeme zachrániť celý svet.“ – Markus Söder, minister financií Bavorska.
 3. “Migračná kríza má potenciál destabilizovať vlády, krajiny a celý európsky kontinent… To, čomu čelíme. nie je utečenecká kríza, ale migračný pohyb, ktorý sa skladá z ekonomických migrantov, utečencov a zahraničných bojovníkov.“ – maďarský premiér Viktor Orbán.
 4. “Medzitým utečenci smerujú do Nemecka – v počte okolo 10 tisíc za deň… Od roku 2005 až doteraz sa nemecká éra vlády Merkelovej zdala byť požehnaná, ľudia žili v mieri, prosperite a medzinárodnom rešpekte, no teraz zlatá éra skončila.“ – Gideon Rachman, Financial Times.
 5. Európski ministri spravodlivosti chcú vytvoriť novú agendu na úrovni EÚ proti “nenávistným komentárom na internete”. Tie by mali byť nielen zmazané, ale autori aj trestne stíhaní (tu).
 6. George Soros zverejnil šesťbodový plán, ktorého cieľom je. aby Európa prijala 1 milión utečencov ročne. Koniec národných štátov a pôvodnej slobody prichádza (tu).

Moslimská populácia Nemecka má do konca roku 2020 štvornásobne narásť; je to 20 miliónov moslimov, podľa demografickej predpovede bavorských zákonodarcov (tu).

Nemecká vláda očakáva príchod 1,5 milióna utečencov (tu) v roku 2015, a možno ešte viac v roku 2016. Po zvážení reunifikácie utečencov s rodinami (približne +4 na jednu rodinu) sa nám toto číslo exponenciálne zvýši. Toto číslo pribudne k 5,8 miliónom moslimov aktuálne žijúcich v Nemecku (tu).

Podľa prezidenta Bavorskej asociácie obcí (Bayerische Gemeindetag) Uwe Brandla, má Nemecko nábeh na 20 miliónov moslimov do roku 2020. Nárast moslimskej populácie reprezentuje demografický posun v obrovskej miere, takej, ktorá zmení tvár Nemecka navždy. “No my len postávame okolo a sledujeme, ako sa to deje“, povedal Brandl.

Odkazujúc sa na stretnutie komunálnych municipalít v Norimbergu (tu), ktoré bolo 14.10., Brandl varoval pred neobmedzenou migráciou s tým, že to bude stáť Nemecko  veľké peniaze, ktoré pôjdu z daní nemeckých obyvateľov. Takisto varoval pred nepokojmi, ktoré môžu nastať. Povedal (tu):

“Štvorčlenná rodina utečencov dostane priemerne 1200 eur mesačne v prídavkoch a k tomu ubytovanie a jedlo. Nezamestnaný Nemec, ktorý pracoval 30 rokov a je aktuálne bez práce, dostane len o trochu viac ako utečenci. Títo ľudia sa nás pýtajú, či to politikom príde fér.“

Brandl tiež uviedol príklad o elektronickej zdravotnej karte, ktorú dostávajú utečenci. Tá im umožňuje využívať zdravotnícke benefity tak isto ako Nemcom, ktorí si platili zdravotné poistenie dlhé roky. Kritizovať to ako nefér, nemá podľa neho nič spoločné s rasizmom alebo pravicovým extrémizmom.

Brandlove obavy sa ozývajú aj v uniknutých dokumentoch, ktoré varujú, že ak príde viac než milión utečencov do konca roka, môže to viesť k politickej nestabilite.

Dokument – ktorého útržky boli publikované novinami Die Welt 25. októbra (tu) – odhalil nárast obáv v najvyšších vládnych kruhoch. Tieto obavy sa týkali hlavne imigračnej politiky kancelárky Angely Merkelovej.

Tento takzvaný ne-dokument (autor dokumentu ostal anonymný) varuje pred možnou integráciou stoviek tisícov ilegálnych migrantov, aj vďaka aktuálnemu počtu moslimov a ich komunít v Nemecku. Dokument dodáva:

“Importujeme islamských extrémistov, arabských antisemitov, národné a etnické konflikty a iné poňatie spoločnosti a zákonov. Nemecké bezpečnostné služby nie sú schopné riešiť tieto problémy, a to vyvoláva reakciu nemeckej populácie.”

Anonymný, vysokopostavený člen nemeckej spravodajskej služby, povedal pre Die Welt:

„Veľký prílev imigrantov bude viesť k nestabilite našej krajiny. Povolením masovej imigrácie zároveň povoľujeme extrémizmus. Mainstreamová spoločnosť nás radikalizuje, pretože majorita nechce imigráciu, ktorá je tlačená politickou elitou. V budúcnosti sa mnoho Nemcov obráti proti ústavnému zriadeniu.

Tieto varovania prišli uprostred kopiacej sa kritiky Merkelovej, ktorej rozhodnutie zo 4. septembra o otvorení hraníc migrantom z Maďarska, zhoršilo túto krízu.

Horst Seehofer,  bavorský predseda vlády, ktorý je tiež hlavou Kresťansko-sociálnej únie (sesterská strana Merkelovej Kresťansko-demokratickej únie), sa ukázal byť jedným z najhlasnejších kritikov Merkelovej (tu). “Som presvedčený, že si kancelárka zvolila inú víziu pre Nemecko. Bola to chyba, ktorá nás bude mrzieť ešte dlho. Nevidím možnosť ako dostať džina naspäť do lampy.“(tu)

V rozhovore pre Bild Seehofer povedal: (tu):

“Výslovne veríme, že imigrácia musí byť kontrolovaná a obmedzená, ak sa s ňou chce Nemecko vyrovnať. Vážnosť situácie je jasnejšia každým dňom. Obyvateľstvo nechce chytrácke reči alebo nerozhodné názory. Chce činy!

Po mesiacoch útokov na kritikov Merkelovej imigračnej politiky (tu), kde boli títo označovaní za pravičiarskych xenofóbov, sa vicekancelár Sigmar Gabriel a minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier zhodli na tom, že riskujú roztrhanie spoločnosti migračnou krízou. V eseji, ktorú publikoval Der Spiegel, Gabriel napísal (tu): “Nemôžeme absorbovať a integrovať viac než jeden milión utečencov ročne.“

Bavorský minister financií Markus Söder povedal (tu): “Musí byť jasné, že musia existovať  obmedzenia v imigračných kvótach – nemôžeme zachrániť celý svet. Prílev utečencov nebude zastavený, pokiaľ si sami nezabezpečíme hranice a nepošleme jasný signál, že nie každý môže prísť do Nemecka.“

Bývalý minister vnútra Hans-Peter Friedrich opísal (tu) imigračnú politiku Merkelovej ako “neslýchané politické pochybenie”, ktoré bude mať “devastačné dlhotrvajúce dôsledky.” Povedal, že práca politikov je myslieť ďalej ako na prítomnosť a rozhodovať v prospech budúcnosti. Na masívny prílev imigrantov reagoval slovami “Stratili sme kontrolu.“ A ešte k tomu dodal:

“Je totálne nezodpovedné, aby do krajiny prichádzali desiatky tisíc ľudí bez kontroly a bez registrácie. Môžeme len predpokladať, koľko z nich je bojovníkov, ktorí sú s Islamským štátom alebo radikálov. Som presvedčený o tom, že žiadna krajina na svete by nebola taká naivná, aby sa vystavila takémuto riziku.”

Poslanec Michael Stübgen povedal (tu): Nesúhlas s Merkelovou je fundamentálny. Naša kapacita je vyčerpaná a je tu obava, že systém vybuchne,  ak nezískame kontrolu nad hranicami. Ale kancelárka nesúhlasí a tak ostáva konflikt nevyriešený.

21. októbra viac než 200 starostov zo severného Porýnia-Vestfálska podpísalo otvorený list Merkelovej, kde ju varovali pred ich nemožnosťou zvládať ďalších imigrantov. V liste sa píše (tu):

“Sme znepokojení našou krajinou a mestami ktoré reprezentujeme. Dôvodom je masívny a nekontrolovaný prílev imigrantov do Nemecka a teda zároveň do našich obcí a miest. Všetko ubytovanie je vyčerpané, tak ako stany a lodné kontajnery. Manažovanie imigrantských príbytkov je tak časovo náročné, že náš personál sa nemôže ďalej zúčastňovať na základných funkciách fungovania obce.”

22. októbra sa maďarský premiér Viktor Orbán vyjadril (tu) v Madride na združení Európskej ľudovej strany k nebezpečenstvu dôsledkov Merkelovej imigračnej politiky. Povedal:

“Máme veľký problém. Imigračná kríza má potenciál destabilizovať vlády, krajiny a celý európsky kontinent…To, čomu čelíme, nie je utečenecká kríza. Toto je migračný pohyb zložený z ekonomických migrantov, utečencov a bojovníkov zo zahraničia. Je to nekontrolovaný a neregulovaný proces… Chcel by som podčiarknuť to, že sme vystavení neobmedzenému prísunu ľudí, po Sýrii, Afganistane a Pakistane, sa začína dávať do pohybu aj Afrika. Takýto druh ohrozenia je nad náš rámec…

Naša morálna zodpovednosť je vrátiť domovy týmto ľudom a ich krajinám. Nemôže byť náš cieľ to, aby sme im poskytli nový európsky život. Právo na dôstojnosť a bezpečnosť sú základné práva, ale ani nemecký, ani rakúsky, ani maďarský štandard života nie je základným právom pre všetkých ľudí na zemi. Len tí, ktorí k tomu prispeli, majú na neho právo. Európa nie je schopná prijať každého človeka, ktorý chce lepší život. Musíme im pomôcť získať naspäť ich vlastné životy s dôstojnosťou a poslať ich späť do svojich krajín.

Nemôžeme sa vyhýbať rozpravám o kvalite našich demokracií. Je to sloboda informácií a slova, keď média väčšinou ukazujú ženy s deťmi, pritom  70% imigrantov sú mladí muži, ktorí vyzerajú ako armáda? Ako sa mohlo stať, že náš ľud sa cíti, že ich názor sa neberie do úvahy? K tomu musíme ešte prirátať to, či vôbec ľud chce to, čo sa aktuálne deje. Dostali sme od nich oprávnenie, aby sme dovolili miliónom migrantov prísť na náš kontinent? Nie, páni delegáti, nedostali sme.

Nemôžeme skrývať to, že európska ľavica má jasnú agendu. Podporuje migráciu. Oni vlastne importujú ich budúcich voličov do Európy pod rúškom humanity. Je to starý trik, no nerozumiem, prečo by sme ho mali akceptovať. Označujú registráciu a ochranu našich hraníc za byrokratickú, nacionalistickú a mierenú proti ľudským právam. Majú sen o politicky skonštruovanej svetovej spoločnosti bez náboženských tradícií, bez hraníc, bez národov. Útočia na základné hodnoty európskej identity: Rodina, národ a zodpovednosť.“

Slová Viktora Orbána podporuje aj zverejnený šesťbodový plán Georga Sorosa, ktorý publikoval (tu) na “Project Syndicate”.

Je to otvorený plán na vymazanie národných štátov v Európe a presun azylovej agendy na úroveň EÚ. Sorosov plán ide presne proti hodnotám, ktoré zastáva Orbán a konzervatívna pravica, teda proti národným štátom, rodine, etnicite a pôvodnej kultúrnej identite Európy.

Je to plán, ktorý využíva imigračnú krízu na transnacionálnu transformáciu Európy.  Súčasne s týmto plánom prichádza nová agenda EÚ o kontrole internetu (tu). Jej cieľom je obmedzenie slobody slova, “trestné stíhanie názorov”, ktoré sú “nenávistné voči imigrantom”. O tom, čo je nenávistné, samozrejme rozhodnú úradníci EÚ.

November 2015 sa začína v imigračnej kríze v dvoch rovinách: je čoraz zrejmejšie, že EÚ imigračnú krízu nezvláda a nezvládne – výsledkom je chaos a súčasne imigračná kríza bude využitá na ešte väčšie posilnenie právomocí EÚ, odobratie kompetencií z národných štátov a obmedzenie individuálnych občianskych slobôd.

November 2015 začal písať druhé dejstvo imigračnej krízy. Dejstvo, ktoré môžeme pokojne nazvať koniec Európy, tak ako sme ju doteraz poznali.

Peter Králikpošli na vybraliste.sk

KV, GATESTONE INSTITUTE

Najčítanejšie
 1. Islamská nadácia: Premiér uráža moslimov, necítime sa tu bezpečne (13958)
 2. BORIS KOLLÁR: Podľa mňa sa Rakúsko po voľbách ocitlo na križovatke a ani Slovensko nie je v bezpečí (6513)
 3. Komentár Juraja POLÁČKA: Kto je vlastne Ján Budaj? A pre koho pracuje? Alebo kto preňho pracuje… (4471)
 4. FICO: Neželám si na Slovensku “ucelenú islamskú komunitu” (2408)
 5. Erdogan: Ak sa nezruší vízová povinnosť, Turecko zablokuje dohodu s EÚ (2233)
 6. Pavel Fendek: Multikulturalismus a bruselské rasové zákony – 1.časť (1714)
 7. Sanktuárium v Krakove privítalo metropolitnú púť Gréckokatolíckej cirkvi (1623)
 8. Egypt: Dav moslimov vyplienil a podpálil domy koptských kresťanov (1583)
 9. Priemerná mzda rastie vo všetkých slovenských krajoch (1562)
 10. Rusko obvinilo Turecko, že dodáva IS komponenty do výbušných systémov (1464)
 1. Islamská nadácia: Premiér uráža moslimov, necítime sa tu bezpečne (13959)
 2. BORIS KOLLÁR: Podľa mňa sa Rakúsko po voľbách ocitlo na križovatke a ani Slovensko nie je v bezpečí (12936)
 3. Brániť suverenitu nie je vec nacionalizmu, ale zdravého rozumu (12133)
 4. Komentár Juraja POLÁČKA: Kto je vlastne Ján Budaj? A pre koho pracuje? Alebo kto preňho pracuje… (8341)
 5. Kiska v Istanbule: Slovensko zdvojnásobí finančné prostriedky na humanitárnu pomoc (6394)
 6. KOMENTÁR JÁNA ZAVACKÉHO: Niečo nás tlačí k rozvratu a vojne. – 2.časť (5356)
 7. Boris Kollár: Rok ticha v reforme verejnej správy ESO (4350)
 8. Václav Klaus ml.: Prof. Drsc. Ing. et Mgr., paní učitelka Míla, CSc., PhD. (3092)
 9. Erdogan: Ak sa nezruší vízová povinnosť, Turecko zablokuje dohodu s EÚ (2450)
 10. FICO: Neželám si na Slovensku “ucelenú islamskú komunitu” (2408)
 1. Novým rakúskym prezidentom je podľa odhadov kandidát FPÖ N. Hofer (21033)
 2. Kiska v Istanbule: Slovensko zdvojnásobí finančné prostriedky na humanitárnu pomoc (14623)
 3. Islamská nadácia: Premiér uráža moslimov, necítime sa tu bezpečne (13960)
 4. BORIS KOLLÁR: Podľa mňa sa Rakúsko po voľbách ocitlo na križovatke a ani Slovensko nie je v bezpečí (12936)
 5. Brániť suverenitu nie je vec nacionalizmu, ale zdravého rozumu (12133)
 6. Ministerstvo vnútra si objednalo poradenské služby za 1,5 milióna eur (9939)
 7. Krajniak: Chudoba Rómov je dôsledkom ich nesprávneho a asociálneho správania (8597)
 8. Komentár Juraja POLÁČKA: Kto je vlastne Ján Budaj? A pre koho pracuje? Alebo kto preňho pracuje… (8341)
 9. Dnes skončila Ficova česť (8212)
 10. KOMENTÁR JÁNA ZAVACKÉHO: Niečo nás tlačí k rozvratu a vojne. – 1.časť (8019)
Facebook