Dnes je štvrtok, 26.5. 2016

Proimigračná propaganda sa zrútila 2: Ľavicoví liberáli financovaní islamskými režimami

Brookings Institution patrí v USA medzi popredné ľavicovo-liberálne think-tanky. Je šíriteľom ideológie neomarxizmu a napríklad v súvislosti s utečeneckou krízou, autorom neomarxistického konceptu "morálnej povinnosti Európy" pomáhať imigrantom. Brookings Institution reprezentuje to, čomu hovoríme "morálny gýč v politike". Avšak maska spadla a dnes je jasné, že je financovaný islamistickými režimami a vládami z Blízkeho Východu. To, čo sa roky šepkalo, že ľavicoví liberáli sú finančne prepojení s moslimskými finančnými zdrojmi, sa dostalo pred americký kongres. Proimigračná propaganda sa opäť zrútila.

Qatar's Foreign Minister Khaled al-Attiyah, listens during a joint press conference with German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier, in Doha, Qatar, Sunday, June 1, 2014. (AP Photo/Osama Faisal)

Brookings Institution – jeden z najväčších  ľavicovo-liberálne orientovaných think-tankov v USA napojených na Obamovu Demokratickú stranu, sa dostal pred vyšetrovací výbor Kongresu, pretože prijíma milióny dolárov od zahraničných vlád, vrátane Kataru a Spojených arabských emirátov. Dokumenty sa podarilo získať Washington Free Beacon, ktorý o tom zároveň podrobne informuje.

Zverejnenie údajov bolo možné len na základe nedávno prijatého zákona, ktorý rozšíril a upresnil už platný americký zákon FARA, a zároveň nariadil  povinnosť vypovedať subjektom pred vyšetrovacím výborom kongresu. Najmä ak sa vyskytnú nezrovnalosti či konflikty vo financovaní ich činnosti v dôsledku prijímania darov zo zahraničia.

Vďaka tomu sa neomarxistický think-tank Brookings  Institution dostal pod  intenzívnu kontrolou. Podľa reportérov hlavne za to, že konečne musel zverejniť pôvod veľkého množstva hotovosti, ktorú dostal od vlád Blízkeho východu.

V praxi viedlo toto evidentné prepojenie  k obvineniam, že prominentní autori inštitútu propagandisticky a účelovo skresľujú analýzy, aby niektoré blízkovýchodné vlády vyzerali dobre.

Vzťah think-tanku s Katarom získal osobitnú pozornosť vzhľadom k vzťahom tejto krajiny s teroristickou skupinou Hamas, či pokračujúceho financovanie rôznych teroristických subjektov.

Oznámenie, ktoré je uvedená v Kongrese,  svedčío tom, že Brookings dostal takmer 15 miliónov amerických dolárov z veľvyslanectva Kataru v priebehu rokov 2013 až 2015.  Brokings tiež udržuje v Katare (kde slobodne pôsobí Hamas) svoje kancelárie.

Počas vyššie uvedených rokov dostal think-tank  ďalších 1.920.000 dolárov aj z veľvyslanectva Spojených arabských emirátov.

Niekoľko miliónové dolárové injekcie dostal tiež od  nórskej a švédskej vlády. Centrálne velenie USA (CENTCOM) inšitútu tiež daroval viac ako 250.000 dolárov.

Tieto svedectvá vyplávali na povrch vďaka kongresovému vypočutiu zo 17. septembra 2015, kde  Suzanne Maloney , vedúca pracovníčka Brookings Institution, ponúkla svedectvo o vzťahu Iránu a teroristickej skupiny Hizballáh.

Správy ďalej ukazujú, že, okrem miliónom  od zahraničných darcov, Brookings dostával aj pravidelné dotácie od Obamovej administratívy.

Josh Block, generálny riaditeľ projektu Izrael, povedal, že nové pravidlá zverejňovania sú nevyhnutné pre transparentnosť.

“Dôvod, prečo sme podporili túto zmenu  je, že americký ľud si zaslúži vedieť, ktoré zahraničné vlády platia milióny dolárov a ovplyvňujú americkú politiku tým, že financujú týchto ” nezávislých odborníkov “. Obzvlášť, ak ide o krajiny ako je  Katar, s dlhými, špinavými záznamami o podpore terorizmu proti Američanom…,” povedal Block.

“Až doteraz boli potenciálne konflikty záujmov a motívy  financovania “odborníkov”  úplne skryté pred našimi pohľadmi,” dodal Block.

“Tento druh transparentnosti je dobrou správou pre vecí verejné. Oceňujeme tých v Kongrese, ktorí prijali toto pravidlo v otázkach zahraničných záležitosti a národnej bezpečnosti a chceli by sme vidieť jeho rozšírené použitie v iných výboroch, v oboch komorách Kongresu USA.” – dodal na záver pre Washington FreeBeacon Block.

Peter Králik

Čítajte tiež: Proimigračná propaganda sa zrútilaKefalíne, čo vy si predstavujete pod slovami povinné „kvóty“?Za kvótny diktát môžu zradcovia národných záujmov z roku 2008SIEŤ chce Ficovi zobrať tému imigrantov a dať ju KiskoviLe Penovú čaká proces kvôli vyjadreniam o moslimochpošli na vybraliste.sk

KV, WAHINGTON FREE BEACON

Najčítanejšie
 1. Islamská nadácia: Premiér uráža moslimov, necítime sa tu bezpečne (15861)
 2. BORIS KOLLÁR: Podľa mňa sa Rakúsko po voľbách ocitlo na križovatke a ani Slovensko nie je v bezpečí (4607)
 3. Komentár Juraja POLÁČKA: Kto je vlastne Ján Budaj? A pre koho pracuje? Alebo kto preňho pracuje… (3304)
 4. Egypt: Dav moslimov vyplienil a podpálil domy koptských kresťanov (3137)
 5. Pavel Fendek: Multikulturalismus a bruselské rasové zákony – 1.časť (2764)
 6. Olga Pavlíková: Věděli jste, že hlavním architektem bruselské EU je nacista Hallstein? (1990)
 7. Rusko obvinilo Turecko, že dodáva IS komponenty do výbušných systémov (1696)
 8. FICO: Neželám si na Slovensku “ucelenú islamskú komunitu” (1503)
 9. Erdogan: Ak sa nezruší vízová povinnosť, Turecko zablokuje dohodu s EÚ (1335)
 10. Česi a Slováci majú úplne odlišné spotrebiteľské správanie. Pozrite si prieskum (1328)
 1. Islamská nadácia: Premiér uráža moslimov, necítime sa tu bezpečne (15865)
 2. BORIS KOLLÁR: Podľa mňa sa Rakúsko po voľbách ocitlo na križovatke a ani Slovensko nie je v bezpečí (13249)
 3. Brániť suverenitu nie je vec nacionalizmu, ale zdravého rozumu (12164)
 4. Komentár Juraja POLÁČKA: Kto je vlastne Ján Budaj? A pre koho pracuje? Alebo kto preňho pracuje… (8639)
 5. Kiska v Istanbule: Slovensko zdvojnásobí finančné prostriedky na humanitárnu pomoc (6447)
 6. KOMENTÁR JÁNA ZAVACKÉHO: Niečo nás tlačí k rozvratu a vojne. – 2.časť (5372)
 7. Boris Kollár: Rok ticha v reforme verejnej správy ESO (4359)
 8. Egypt: Dav moslimov vyplienil a podpálil domy koptských kresťanov (3137)
 9. Václav Klaus ml.: Prof. Drsc. Ing. et Mgr., paní učitelka Míla, CSc., PhD. (3108)
 10. Pavel Fendek: Multikulturalismus a bruselské rasové zákony – 1.časť (2764)
 1. Novým rakúskym prezidentom je podľa odhadov kandidát FPÖ N. Hofer (21040)
 2. Islamská nadácia: Premiér uráža moslimov, necítime sa tu bezpečne (15865)
 3. Kiska v Istanbule: Slovensko zdvojnásobí finančné prostriedky na humanitárnu pomoc (14676)
 4. BORIS KOLLÁR: Podľa mňa sa Rakúsko po voľbách ocitlo na križovatke a ani Slovensko nie je v bezpečí (13249)
 5. Brániť suverenitu nie je vec nacionalizmu, ale zdravého rozumu (12164)
 6. Ministerstvo vnútra si objednalo poradenské služby za 1,5 milióna eur (9942)
 7. Komentár Juraja POLÁČKA: Kto je vlastne Ján Budaj? A pre koho pracuje? Alebo kto preňho pracuje… (8639)
 8. Krajniak: Chudoba Rómov je dôsledkom ich nesprávneho a asociálneho správania (8598)
 9. Dnes skončila Ficova česť (8213)
 10. KOMENTÁR JÁNA ZAVACKÉHO: Niečo nás tlačí k rozvratu a vojne. – 1.časť (8024)
Facebook