NemeckoFoto: Foto: Nicolas Armer/Symbolbild/dpa
Mariusz Malinowski - 6.1. 17:46Diskusia: ?

Augsburg: Sýrčan šliapol na hlavu jednoročného dieťaťa

'Novému Nemcovi' zo Sýrie sa znepáčil detský kočík v autobuse

Počas minuloročných Vianoc banda dvadsiatich Sýrčanov v Augsburgu útočila na cestujúcich mestského autobusu. Počas prepadnutia jeden z nich kopol do tvare jedenapolročné dieťa.

Napodiv tentoraz nemecké noviny o udalosti nemlčali. O udalosti podrobne informovali miestne noviny Augsburger Allgemeine

V nedeľu 25. decembra 2016 odchádzal o 21. hodine z hlavnej stanice Lechhausen v Augsburgu mestský autobus. Na zastávke pri radnici do autobusu nastúpilo približne dvadsať „utečencov“ zo Sýrie. V preplnenom autobuse sa imigranti začali správať agresívne. Nadávali ostatným cestujúcim, bili ich a kopali do nich, vrátane žien a detí.

V jednom okamihu sa jednému z nových Európanov znepáčil detský kočík tak, že zaútočil na jedenapolročné dieťa, ktoré kopol do tváre. Na šťastie sa dieťaťu nič nestalo. Kým vodič zastavil vozidlo a prišla sanitka Sýrčania si dali dolu opasky z nohavíc a začali nimi biť spolucestujúcich.

Upokojili sa až po príchode dvanástich policajných vozidiel. Zaujímavé ale je, že polícia nikoho nezadržala a celú vec iba vyšetruje a hľadá svedkov.