PROPAGANDAFoto: Photo illustration by Slate. Photos by Chip Somodevilla/Getty Images, Lintao Zhang/Getty Images.
Peter Králik - 11.1. 7:42Diskusia: ?

BUZZFEED NEWS: Prostitutky a schôdzky, Rusi vraj majú kompromitujúce dokumenty na Trumpa. Obvinenia su neoverené, a správa obsahuje chyby

Americké tajné služby predložili podľa BUZZFEED NEWS minulý týždeň budúcemu prezidentovi Spojených štátov Donaldovi Trumpovi tajné dokumenty s informáciami o tom, že ruské tajné služby tvrdia, že na neho zozbierali kompromitujúce materiály osobnej aj finančnej povahy. Trump v utorok na twitteri napísal, že ide o "politický hon na čarodejnice".

Dokument na 35 stranách zverejnil server Buzzfeed, ktorý ale aj sám upozornil na niektoré zjavné chyby v ňom.

Materiál má ukazovať, že Trump je posledných päť rokov v čulom kontakte s ruskou stranou.

Len veľmi málo informácií je možné nezávisle overiť.

Rusi majú mať okrem iného na kamerách a mikrofónoch údajne zaznamenané, ako si Trump v hoteli v Moskve, kde pred tromi rokmi usporiadal súťaž Miss Universe, objednal prezidentský apartmán, pretože v ňom pred tým spali prezident Barack Obama s manželkou Michelle a následne do neho pozval prostitútky a chcel po nich perverzné praktiky.

Trumpove neortodoxné správania v Rusku v priebehu rokov poskytlo tamojším úradom dostatok  materiálu k možnému vydieranie,” cituje materiál informátora.

Viac k téme

Trump: “Je to hon na čarodejnice”

“Falošné správy – úplný politický hon na čarodejnice,” napísal Trump na twitteri v zjavnej reakcii na informácie BUZZ FEED NEWS.

Vzápätí retweetoval príspevok svojho právnika Michaela Cohena, ktorý na sociálnej sieti zverejnil fotografiu amerického pasu a text: “Nikdy v živote som nebol v Prahe.”

Cohen tak reagoval na obvinenia, že sa v auguste minulého roka tajne zišiel v Prahe so zástupcami Kremľa, aby s nimi nadviazal kontakt a “k vzájomnému prospechu” si potom s nimi vymieňal informácie.

POZN. REDAKCIE KV:  Celý príbeh tak skôr pripomína pointovanie a pokračovanie propagandistickej kampane voči Trumpovi, kde sa Rusi a “ruská hrozba” využíva na domáce politické súboje, s cieľom oslabiť odchádzajúcim Obamom východziu prezidentskú pozíciu Trumpa u vlastných Republikánov.

Mohlo by Vás zaujímať