ISIS's henchmen butchered 90 people at the Bataclan Theater. What did the French government do to avenge them and to destroy the Islamists responsible? Absolutely nothing. The day after an Islamist killed Westerners at a Christmas market in Berlin, no German military flight took off to bomb ISIS. Pictured above: French President François Hollande and German Chancellor Angela Merkel chat during a
IslamFoto: AFP video
Giulio Meotti - 10.1. 5:27Diskusia: ?

GATESTONE INSTITUTE: Keď ‘Mier’ znamená kapituláciu pred islamom

Západ postupne kapituluje pred islamom ako v roku 1938 kapituloval pred Hitlerom.

  • Vyhráme, pretože Američania si neuvedomujú… že my vás nepotrebujeme poraziť vojensky, potrebujeme len bojovať tak dlho, aby ste sa odchodom porazili sami… Nakoniec si Amerika sama odhalí svoj krk aby sme ju mohli podrezať.
  • Tento španielsky ústup [2004] bude vnímaný ako obrovský politický triumf al-Kájdy a podobne zmýšľajúcich islamských radikálov – pravdepodobne ich najdôležitejší úspech od 11. septembra 2001.” – James Phillips, Heritage Foundation
  • Stúpenci ISIS zmasakrovali 90 ľudí v Bataclanskom divadle v Paríži. Čo francúzska vláda urobila, aby ich pomstila a zničila islamistov zodpovedných za tento masaker? Vôbec nič. Deň potom, čo islamisti zabili ľudí Západu na Vianočnom trhu v Berlíne, nevzlietla žiadna nemecká vojenská letka , aby bombardovala ISIS.
  • Budúca “mierová konferencia” v Paríži 15. januára, je miesto, kde bude 70 národov pravdepodobne súhlasiť s ďalším hlasovaním Bezpečnostnej rady OSN zriadiť palestínsky štát. Zrejme kvôli tomu (podľa rezolúcie BR OSN 2334), že Staré mesto Jeruzalema je hlavným mestom, srdcom židovského národa a posvätným miestom kresťanského ľudu. Toto je ďalšia hrozná známka postupnej kapitulácie Západu voči teroru.
  • Ako Izrael dnes aj Česi boli v 30-tych rokoch obvinení z toho, že boli “narušiteľmi mieru.” “Mier“, v negácii Georga Orwella, niekedy znamená kapituláciu pred islamom.

Čo inšpirovalo podľa jedného z teroristov, ktorý naplánoval 9/11 Khalida Sheikha Mohammeda (KSM), al-Kájdu zaútočiť na Spojené štáty?

Rozšírený výsluch” je nedávno vydaná kniha amerického psychológa Jamesa E. Mitchella, ktorý vytvoril vypočúvací program a pomohol s ním zastaviť teroristické útoky a zachrániť nespočet životov po 9/11.

V nej je KSM citovaný ako hovorí, že al-Kájda očakávala takú reakciu Spojených štátov na 9/11, ako reagovali na bombardovanie kasární amerického námorníctva v Bejrúte v roku 1983 – Spojené štáty “otočili chvost a utiekli.” Na konci KSM povedal Mitchellovi:

Vyhráme, pretože Američania si neuvedomujú… že my vás nepotrebujeme poraziť vojensky, potrebujeme len bojovať tak dlho, aby ste sa odchodom porazili sami… Nakoniec si Amerika sama odhalí svoj krk aby sme ju mohli podrezať.

To je presne dôvod, prečo sa islamisti snažia zasiahnuť mäkké podbruško Západu: kanceláriu časopisu Charlie Hebdo, reštaurácie a divadlá v Paríži, kaviareň v Kodani, promenádu v Nice, kostol v Normandii a vianočný trh v Berlíne. Islamisti dokonale pochopili, že najväčšia slabina Západu je práve jeho domáci front. Rovnaký životný štýl, ktorý slovne bránime, je hlavnou prekážkou pre začatie obrany proti islamistom. Islamisti nám už všetkými spôsobmi povedali, že “my milujeme smrť viac než život“, zatiaľ čo my na Západe radšej oslavujeme očakávania od života, než život sám o sebe.

Každý, kto počúval vyhlásenia Usámu bin Ládina a Abu Bakr al Baghdadiho z ISIS vie, že vykazovali hlboké porozumenie situácie Európy tým, že ponúkali “prímerie” akejkoľvek krajine, ktorá by sa dištancovala od vojny proti teroru – alebo inými slovami, vzdala by sa. Mnohým džihádistom sa už podarilo zmeniť osudy vlád prostredníctvom teroristických útokov.

Však porovnajte sami, čo sa stalo v dvoch rôznych krajinách po útoku 9/11.

November 2001: Do dvoch mesiacov po teroristických útokoch v New Yorku, Pensylvánii a Washingtone, USA zvrhla Taliban v Afganistane.

Marec 2004: Do jedného mesiaca po teroristických útokoch v Madride, španielska verejnosť zvrhla svoju konzervatívnu vládu, zvolila socialistu a opustila vojenskú koalíciu Západu v Iraku. Niekoľko dní po nástupe do úradu, Zapaterova socialistická vláda odvolala 1300 španielskych vojakov, ktorí boli nasadení do Iraku za predchádzajúcej konzervatívnej vlády José Maria Aznara. Ako to vysvetlil James Phillips na Heritage Foundation:

Tento španielsky ústup bude vnímaný ako obrovský politický triumf al-Kájdy a podobne zmýšľajúcich islamských radikálov – pravdepodobne ich najdôležitejší úspech od 11. septembra 2001.

V rozhovore s časopisom Time niekoľko mesiacov po ústupe z Iraku Zapatero vyhlásil, že “rovnosť pohlaví je oveľa účinnejšia zbraň proti terorizmu ako vojenská sila.” Potom následne propagoval “Alianciu civilizácií“, iniciatívu vyzývajúcu západ aby dohodol prímerie s islamskými teroristami.

Konanie Španielska bolo v kruhoch al-Kájdy chápané ako monumentálne víťazstvo a vyzvali islamistické siete, aby investovali snahu ovplyvňovať výsledky volieb inde na Západe.

Oddelenie pre verejné styky Al-Káidy a ISIS sa naučili, ako hovoriť v takom jazyku, ktorý mäkký Západ pochopí.

Po Španielsku boli džihádisti schopní určiť osud ďalších volieb vo Francúzsku: prezident François Hollande, v skutočnosti práve oznámil, že nebude kandidovať na znovuzvolenie v roku 2017. Jeho predsedníctvo bolo smrteľne porazené kampaňou roztrúsených teroristických útokov, ktoré demoralizovali Hollandovu vládu a zničili jeho politickú kredibilitu. Stúpenci ISIS zmasakrovali 90 ľudí v Bataclanskom divadle v Paríži. Čo francúzska vláda urobila, aby ich pomstila a zničila islamistov zodpovedných za tento masaker? Vôbec nič – hoci by sa Raqqa mala zmeniť na prach.

V decembri 2016, nový islamistický teroristický útok pravdepodobne určil budúcnosť ďalšieho európskeho politického vodcu: Angely Merkelovej. Ale okrem volebných šancí Merkelovej, džihád už predurčil dráhu najvýznamnejšieho národa Európy, keď jeho kancelárka potom, čo bolo 12 ľudí zabitých na vianočnom trhu v Berlíne, povedala, že Nemecko “je silnejšie ako terorizmus.” Merkelová však odmietla ukázať, ako sú Nemci silnejší než islamisti, napríklad prostredníctvom zmeny svojej politiky v oblasti migrácie a multikulturalizmu. Deň potom, čo islamisti zabili ľudí Západu na Vianočnom trhu v Berlíne, nevzlietla žiadna nemecká vojenská letka , aby bombardovala ISIS.

Mnohí Západniari prijali normalitu týchto najodpornejších útokov,” povedal kanadský filozof, Mathieu Bock-Côté. “Internalizovali sme prítomnosť islamistického násilia v našich životoch. Nevieme, čo by táto vojna proti radikálnemu islamu znamenala.

Osud inej európskej krajiny, Dánska, bol rozhodnutý islamistami v roku 2005, keď dánske ustupovanie a impotencia ovládli krízu karikatúr.

Spoza volebnej mapy, sa džihádu už darí meniť tvár mäkkého podbruška Európy rôznymi spôsobmi: sloboda prejavu je ustupujúca všade od Berlína do Amsterdamu, množia sa islamské závoje, súdy šaría pracujú na plné obrátky v mnohých hlavných mestách EÚ a židovské komunity sú úteku. Moslimskí reformátori sú umlčaní, asimilácia moslimov zlyháva a západná inteligencia už podpisuje listy na kapituláciu. Najnovšie boli napríklad podvodné rezolúcie v OSN a UNESCO vyhlasujúce za islamské židovské sväté miesta a dokonca aj Staré mesto Jeruzalema – srdce judaizmu už takmer 4000 rokov a sídlom kresťanstva už 2000 rokov a to aj napriek historickej neexistencii islamu do siedmeho storočia – stovky rokov neskôr.

Budúca “mierová konferencia” v Paríži 15. januára, je miesto, kde bude 70 národov pravdepodobne súhlasiť s ďalším hlasovaním Bezpečnostnej rady OSN zriadiť palestínsky štát. Zrejme kvôli tomu (podľa rezolúcie BR OSN 2334), že Staré mesto Jeruzalema je hlavným mestom, srdcom židovského národa a posvätným miestom kresťanského ľudu. Toto je ďalšia hrozná známka postupnej kapitulácie Západu voči teroru. Tiež to pripomína ďalšiu “mierovú konferenciu” v roku 1938, kedy sa v Mníchove západní demokrati poklonili Hitlerovi a československý štát bol zmrzačený a zbavený brániteľných hraníc. O šesť mesiacov neskôr, opustený svojimi francúzskymi a britskými spojencami a šikanovaný nacistami, Československo bolo obsadené Nemcami. Ako Izrael dnes, Česi boli v 30-tych rokoch obvinení z toho, že boli “narušiteľmi mieru.” “Mier“, v negácii Georga Orwella, niekedy znamená kapituláciu pred islamom.

Zdroj: Článok bol uverejnený na portáli Gatestone Institute pod názvom “When ‘Peace’ Means Capitulation to Islam