IMIGRÁCIAFoto:
Katarína Ťažká-Magyarová - 10.1. 19:36Diskusia: ?

JUNGE FREIHEIT: V Kleve v Nemecku otec premohol 23 ročného Sýrčana, ktorý napadol v ranných hodinách jeho dcéru

Kleve - 57 ročný muž z Kleve v nedeľu ráno zabránil pred pravdepodobným znásilnením svojej dcéry a premohol útočníka.

Podľa polície, 23-ročná žena po návšteve diskotéky okolo 5:30 hod. ráno išla sama domov, pretože nebol voľný taxík.

Keď si všimla, že ju neznámy muž sleduje, zavolala cez mobilný telefón svojmu otcovi. “Zrazu muž schmatol 23-ročnú ženu, udrel ju tváre, odtiahol ju z chodníka a ľahol si na ňu”, informovala v pondelok ráno polícia.

Útočník je 23 ročný Sýrčan

Otec išiel svojej dcére naproti na skútri, zbadal, čo sa deje z cesty a zasiahol. Zmocnil sa útočníka a držal ho pevne až do príchodu privolanej polície.

Mladá žena bola prevezená na vyšetrenie do nemocnice. Očividne pod vplyvom alkoholu, podozrivý 23 ročný Sýrčan, bude v pondelok predvedený pred sudcu.

Útok je tak ďalším z pravidelných trestných činov a narastajúcej kriminality vo vzťahu k ženám v Nemecku.

Viac k téme

Väčšina žien sa necíti bezpečne vo verejných priestoroch

Viac ako polovica žien v Nemecku vnímajú verejný priestor neistejší ako predtým. V prieskume pre Bild am Sonntag , 58 percent respondentov uviedlo, že verejné miesta sú pre nich dnes menej bezpečné ako predtým. 31 percent nevidí žiadnu zmenu. Iba desať percent opýtaných uviedlo, že teraz je na verejnosti bezpečnejšie.

48 percent uviedlo, že určitým oblastiam sa vyhýbajú akonáhle je tma. 16 percent nosí po západe slnka so sebou slzný plyn, medzi 14 až 29 ročnými, dokonca 32 percent.

Mohlo by Vás zaujímať