KVFoto:
Milan Krajniak - 11.11. 20:59Diskusia: ?

Konzervatívny výber mení vydavateľa

Keď som sa stal v marci tohto roku poslancovm NR SR, začal som uvažovať nad budúcnosťou Konzervatívneho výberu.

Redaktorom a editorom Konzervatívneho výberu som nikdy nezasahoval do ich práce, mohli si písať, čo chceli. A takisto výber správ z tlačových agentúr bol plne v ich réžii. Napriek tomu, že takáto je pravda, časom som pochopil, že na Slovensku tomu nikto neuverí. Kolegovia v politike mali pocit, že tým alebo iným článkom chcem určite niekomu pomôcť alebo uškodiť. Novinári zase mali pocit, že Konzervatívny výber ovplyvňujem vo svoj prospech.

Pochopil som, že pokiaľ budem vydavateľom Konzervatívneho výberu, nebude sa môcť profilovať ako médium, ktoré dáva priestor viacerým predstavám o konzervatívnej politike, z ktorých každá môže byť legitímna.

Chcel by som vám preto oznámiť, že dnešným dňom sa novým vydavateľom Konzervatívneho výberu stáva spoločnosť SUMICRAFT, s.r.o. Jej majiteľom je redaktor a editor Konzervatívneho výberu Michal Šumichrast. Doterajší redaktori Konzervatívneho výberu budú pokračovať ďalej. Podľa mojich informácií nový majiteľ uvažuje o posilnení redakcie o ľudí, ktorí sa budú zaoberať najmä domácou politikou.

Konzervatívny výber nemá žiadne dlhy, a preto mu s čistým štítom želám veľa úspechov a čitateľom veľa zaujímavých článkov.

Milan Krajniak

Mohlo by Vás zaujímať