KomentárFoto: TASR
Juraj Poláček - 7.1. 17:29Diskusia: ?

Donald Trump volá po spolupráci s Rusmi

Trump rezolútne odmieta nepriateľstvo s Rusmi

Donald Trump vydal sériu tweetov, v ktorých odmieta nepriateľstvo s Rusmi a myslí si že v spolupráci s nimi bude možné riešiť svetové problémy!

Donald Trump napísal: “Mať dobré vzťahy s Ruskom je dobrá vec, nie je zlá vec. Len ‘hlúpi’ ľudia, alebo blázni, by si mohli mysleli, že je to zlé! Máme dosť problémov na celom svete, bez toho aby sme mali ešte ďalší. Keď budem prezidentom, Rusko nás bude rešpektovať oveľa viac, než je tomu teraz a obe krajiny budú možno spoločne pracovať na riešení niektorých z mnohých veľkých a pálčivých problémov a otázok na svete!

Having a good relationship with Russia is a good thing, not a bad thing. Only “stupid” people, or fools, would think that it is bad! We have enough problems around the world without yet another one. When I am President, Russia will respect us far more than they do now and both countries will, perhaps, work together to solve some of the many great and pressing problems and issues of the WORLD!

Táto správa od nastávajúca prezidenta prišla práve vtedy, keď tajné služby USA oznámili “výsledok skúmania” aktivít Ruska počas volieb a kde bez dôkazov a len v kategórii “sme skoro naisto presvedčení” a “možno” hovoria o Putinom riadenom komplote proti americkým voľbám. (aj túto konšpiráciu Trump jasne odmietol v inej sérii tweetov)

Média mainstreamu príbeh demokratov a agentúr zožrali aj s navijakom a teraz je celá západná tlač spriaznená s elitami zahltená hysterickými výlevmi o “ruskej hrozbe“. Donald Trump má však vlastné médium. Cez Twitter oslovuje priamo 40 miliónov ľudí a vyjadruje vôľu väčšiny Američanov, ktorí jednoducho nechcú nenávidieť Rusov.

On sám vidí jedinú skutočnú hrozbu pre slobodu a západnú civilizáciu a to je islamský terorizmus. Je to rovnaká hrozba, akú vnímajú aj Rusi mimoriadne citlivo.

Warmongeri, vojnoví psi na čele s Obamom, Clintonovou, McCainom tvrdia, že sme vo vojne s Ruskom a že len naštartujeme vyšší stupeň – vraj je lepšie skôr ako neskôr. Donald Trump a jeho poradcovia však hovoria opak. Rusko nie je nepriateľ a naopak je možné s ním riešiť spoločné hrozby

Možno by sme sa mali Obamovi poďakovať. V skutočnosti eskaláciou konfliktu s Ruskom v posledných dňoch svojej vlády tlačí Trumpa do polohy, kde jasne deklaruje svoje úmysly pri vzťahoch s Ruskom. Čím tvrdšie budú tlačiť do konfliktu a volať po vojne, tým bude Trump odhodlanejší udržať a upevniť mier.

20.január sa blíži. Temnota Obamu končí. V Amerike svitá.